Kalendarz Szachowy
Ekstraliga 2018
Kalendarz zawiera informacje o 47 turniejach:
ostatnio dodane | wszystkie | zakończone turnieje | Dodaj nowy turniej | Linki | MAPA | Kontakt
Królestwo Szachów

szeroka oferta szachów, zegarów i książek szachowych.
www.sklep.caissa.pl
chess sets, books, clocks - everything You need to play chess
www.caissa-chess.com




drukuj komunikat


KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY
6 WROCŁAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W SZACHACH
WROCŁAW, 08-09.06.2013r.
pod patronatem Prezydenta Wrocławia

1. Organizator:
- Wrocławskie Centrum Sportu Hippiki i Rekreacji - Dolnośląski Związek Szachowy
2. Miejsce: Politechnika Wrocławska, ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 27,
Gmach Główny A1: Kafeteria, Klub Seniora, Klub Pracowniczy
3. Warunki uczestnictwa:
We Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży mogą uczestniczyć zawodnicy do lat 14 mieszkający we Wrocławiu lub reprezentujący wrocławskie kluby.
Udział w zawodach jest bezpłatny.
Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia do dnia 6.06.2013r. za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na
stronach: szachy.azs.pwr.wroc.pl, lub e-mailem: Olga.lisowska@gmail.com
Listy zgłoszeń prezentowane będą na stronie internetowej: szachy.azs.pwr.wroc.pl

4. Kategorie wiekowe:
Grupa A – do lat 14 (ur. 1999 lub później)
Grupa B – do lat 11 (ur. 2002 lub później)
Grupa C – do lat 9 (ur. 2004 lub później)
Grupa D – do lat 7 (ur. 2006 lub później)

5. System rozgrywek:
Rozgrywki w każdej grupie zostaną przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.
Tempo gry:
w grupach A, B i C – 60 min. dla zawodnika na rozegranie całej partii
w grupie D – 30 min. dla zawodnika na rozegranie całej partii
Obowiązuje prowadzenie zapisu szachowego (nie dotyczy to przedszkolaków oraz osób niepełnosprawnych).
W turnieju można zdobywać kategorie szachowe (w grupach A , B i C do II kat. włącznie, w grupie D do IV kat. włącznie). Dozwolona jest gra w starszej grupie wiekowej. W takim przypadku zawodnik rezygnuje jednak
z możliwości bycia klasyfikowanym w swojej grupie wiekowej.

6. Program zawodów:
Grupy: A , B i C (do lat 14, 11 i 9)

sobota, 08.06.2013
9:00 – 9:40 – zgłoszenia, potwierdzenie udziału
9:45 – uroczyste otwarcie zawodów
10:00 – rundy I i II
15:00 – rundy III i IV

niedziela, 09.06.2013
10:00 – rundy V-VII
ok.16:00 - zakończenie
Grupa: D (do lat 7)

sobota, 08.06.2013
9:00 – 9:40 – zgłoszenia, potwierdzenie udziału
9:45 – uroczyste otwarcie zawodów
10:00 – rundy I-VII
ok. 17.00 – planowane zakończenie

7. Nagrody:
Medale, dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymają 3 najlepsze dziewczęta i 3 najlepszych chłopców do lat 7, 9, 11 i 14. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymają koszulki oraz drobne upominki.

8. Postanowienia końcowe:
Podczas turnieju obowiązują aktualne przepisy gry FIDE. Dopuszczalne spóźnienie na partię – 15 min. Ostateczne interpretacja komunikatu należy do organizatora.

Autor kalendarza nie ponosi odpowiedzialności za treści lub błędy zawarte w komunikatach. Najlepszym sposobem weryfikacji danych zawartych w komunikatach jest kontakt z organiatorem.

IA Rafał Siwik© 2004-2018