Kalendarz Szachowy
Ekstraliga 2018
Kalendarz zawiera informacje o 55 turniejach:
ostatnio dodane | wszystkie | zakończone turnieje | Dodaj nowy turniej | Linki | MAPA | Kontakt
Królestwo Szachów

szeroka oferta szachów, zegarów i książek szachowych.
chess sets, books, clocks - everything You need to play chess

drukuj komunikat

I Memoriał Klaudiusza Miętusa

1. Termin: 7 stycznia 2012, godzina 15.00.
2. Miejsce: sala konferencyjna stadionu MKS Cracovia, ul. Kałuży 1.
3. Tempo gry: P-5 (pięć minut na partię dla zawodnika.
4. Obowiązują przepisy gry FIdE dla turniejów błyskawicznych.
5. System rozgrywek:

- przy udziale mniej niż 13 zawodników: turniej kołowy dwurundowy.
- przy udziale 13 i więcej zawodników:
1 faza: 11 rund systemem szwajcarskim. Następnie 4 najlepszych zawodników przechodzi do fazy finałowej. Kolejność jest ustalana na podstawie kolejno: liczby zdobytych punktów (1 za zwycięstwo, 0.5 za remis), Bucholtz z odrzuceniem skrajnych, Bucholtz, liczba zwycięstw, uzyskany ranking.

2 faza: Pierwsza czwórka fazy 1 rozgrywa dwupartiowe mecze wg systemu: 1 zawodnik fazy 1 - 4 zawodnik fazy 1; 2 zawodnik fazy 1 - 3 zawodnik fazy 1. Następnie zwycięzcy grają wg takich samych zasad o 1 miejsce, przegrani o 3. Pierwszą partię białymi gra zawodnik wyżej sklasyfikowany w fazie 1. W przypadku remisu w meczu, rozgrywa się decydujšca partię tempem 5 minut na partię dla białych, 4 minuty dla czarnych. Remis w takiej partii promuje czarne. Kolor biertek wybiera zawodnik wyżej klasyfikowany w fazie 1.

6. Wpisowe do turnieju wynosi 12 złotych, z czego 80% przeznaczone zostaje na nagrody pieniężne. Dla kobiet wpisowe wynosi tylko 2 zł!!!