Kalendarz Szachowy
Kalendarz zawiera informacje o 103 turniejach:
ostatnio dodane | wszystkie | zakończone turnieje | Dodaj nowy turniej | Linki | MAPA | Kontakt
Królestwo Szachów

szeroka oferta szachów, zegarów i książek szachowych.
www.sklep.caissa.pl
chess sets, books, clocks - everything You need to play chess
www.caissa-chess.com
drukuj komunikat


KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

Cel imprezy: upamiętnienie postaci Tassilo von Heydebranda und der Lasa (1818-1899), światowej sławy wybitnego szachisty, teoretyka i badacza gry w szachy, który mieszkał i zmarł w Osiecznej, gdzie też został pochowany. Popularyzacja szachów wśród młodzieży i współzawodnictwo w tej dyscyplinie sportowej.

Turniej odbędzie się w ramach programu "Dni Osiecznej"
Organizatorzy: Towarzystwo Ziemi Osieckiej, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Osiecznej, Międzyszkolny Młodzieżowy Klub Szachowy "Wieniawa" w Lesznie.

Termin i miejsce: 21 VIII 2011 r. (niedziela), godz. 9.oo – 15.oo, sala Szkoły Podstawowej w Osiecznej, ul. Kopernika 1.

Uczestnictwo: w turnieju uczestniczą zawodnicy w kategorii junior, juniorka (do lat 20), po zgłoszeniu i opłacie wpisowego w wysokości 12 zł (przyjmowane na sali gry w dniu imprezy).
Zgłoszenia: pocztą na adres – Towarzystwo Ziemi Osieckiej, 64-113 Osieczna,
ul. Powstańców Wlkp. 6, e-mail; apodsiadly@op.pl, lub tel. com. 663 73 73 74 do dnia 15 VIII 2011 r. (lub w przypadku wolnych na liście startowej w dniu turnieju od godz. 8.15-8.45).
Liczba miejsc ograniczona do 40 zawodników (decyduje kolejność zgłoszeń). W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, kategorie lub tytuł, ranking i przynależność klubową.

System rozgrywek: turniej rozegrany zostanie systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund, zgodnie z przepisami gry przyspieszonej, zawartymi w Kodeksie Szachowym, bez zapisu partii. Tempo gry: 15 minut dla zawodnika. Kojarzenie komputerowe.

Sprzęt: zabezpiecza organizator do ilości 40 uczestników turnieju.

Nagrody: I m. – 200 zł, II m. – 150 zł , III m. 100 zł. oraz puchary ufundowane przez Burmistrza Osiecznej i Starostę Powiatu Leszczyńskiego, plakietki i dyplomy pamiątkowe. Dla najlepszej w klasyfikacji zawodniczki oraz zawodnika z gminy Osieczna – nagrody rzeczowe.

W czasie turnieju dostępne będą napoje chłodzące. W przerwie (po V rundzie) obiad na koszt organizatora.
Złożenie kwiatów na grobie Patrona turnieju przez uczestników zawodów.
Zapraszamy do Osiecznej
Organizatorzy

Autor kalendarza nie ponosi odpowiedzialności za treści lub błędy zawarte w komunikatach. Najlepszym sposobem weryfikacji danych zawartych w komunikatach jest kontakt z organiatorem.

IA Rafał Siwik© 2004-2019